KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Ortak Sınavlar Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Ortak Sınavlar Mesajı

  Sevgili Öğrenciler,    

 Yoğun bir çalışma temposunun ardından 26-27 Nisan 2017 Çarşamba-Perşembe  günleri Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG-2) Sınavı’na gireceksiniz. Geleceğiniz için önemli bir dönemeç olan bu sınavda uğraş verip ter dökeceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum, çünkü elinizden gelen tüm gayreti gösterdiğinize eminiz. Bütün gücümüz ve gayretimiz, sizin iyi bir eğitim almanız içindir.

Her bir sınava girmeden önce bu sınavın ait olduğu dersle ilgili önyargılarınızı sınıfın kapısına bırakın. Sorulara nesnel ve olumlu bir zihinle yaklaşın ve başaracağınıza inanın. Başarıya ulaşmak için sorumluluk duyma, hedef belirleme, kararlı olma, planlı çalışma ve kendine güven de gereklidir. Bilginizden emin olun,kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın.  Sınav günü heyecanınızı kontrol altında tutun ve sizi olumsuz anlamda etkileyecek her türlü iletişimden kendinizi soyutlayın.Girecek olduğunuz sınav ise bu çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Başarılı olacağınıza gönülden inanıyorum.

          Kıymetli Veliler, 

Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca genç de bu sınavda ter dökecek. Çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken desteği sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız.

        Değerli meslektaşlarım,

26-27 Nisan 2017 Çarşamba-Perşembe  günleri gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG-2) Sınavı’na girecek olan Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum; verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınıza gönülden inanıyorum. Bu sınavı sorunsuz bir şekilde uygulayarak, öğrencilerimizin güven ve huzur içerisinde sınavı bitirmeleri için üzerinize düşen görevleri hakkıyla yerine getireceğiniz arzusu ile sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum.

        İlimizde  2016-2017  eğitim-öğretim  yılı  ikinci  dönem  ortak  sınavları  26-27 Nisan 2017  Çarşamba-Perşembe

69 okulumuzda, 287 salonda toplam 3711 öğrencimizle gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.