KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın LYS mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın LYS mesajı.

Değerli Öğretmenler;

 

Öğrencilerimizin göstereceği başarıda şüphesiz sizlerin de çok önemli bir payı bulunmaktadır. Büyük zorluklar içinde sabırla, fedakârlıkla çok önemli çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Çocuklarımızın daha önceki sınavlarda olduğu gibi huzurlu ve güvenli bir ortamda sınava girmelerini sağlayacaksınız.

Sınavlara hazırlanmaları sürecinde güçlü destek veren saygıdeğer öğretmenlerimize, şükranlarımı sunuyorum. LYS’ ye girecek tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, çalışmalarının karşılığını  alarak istedikleri üniversiteyi kazanmalarını canı gönülden temenni ediyor gösterdiğiniz fedakârlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.


Sevgili Öğrenciler,

 

Eğitim-öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından, geleceğinizi önemli oranda belirleyecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına 10-11 ve 17–18 Haziran 2017 tarihlerinde gireceksiniz. Geleceğimizin teminatı siz öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koyarak, fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir.

Gözbebeğimiz gençlerimizin mesleklerini, dolayısıyla geleceklerini belirleyecek olan üniversite giriş sınavının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavlarında en güzel neticeyi alarak üniversite hayallerini gerçekleştireceklerine inancımız tamdır. Ülkemiz ve milletimizin geleceğine yön verecek olan sizlersiniz.

Ders çalışırken, test çözerken aynı zamanda motivasyonunuzu da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiniz. Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz.

Sizlerin, bu duygu ve düşüncelerle stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeniz durumunda, bilgi ve birikimlerinizi en üst düzeyde sınava yansıtacağınıza inanıyor, sizlere başarılar diliyorum.

 Engelleri aşamayanlar, onları aşılmaz görenlerdir. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sizlerin kişiliğinizi değil, akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Sınava her türlü olumsuz düşünce ve kaygıdan uzak, başarılı olacağınıza inanarak ve kendinize güvenerek girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu bilmelisiniz.  

 

 Sevgili Anne ve Babalar;

 Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Sınavlar gelip geçicidir ama anne-baba-çocuk ilişkisi kalıcıdır ve hep devam eder.

Çocuklarınızın başarısı için doğduğu ilk günden beri birçok fedakârlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız.Şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu gösterip moral vermelisiniz. Bu, onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucunu da olumlu etkileyecektir. Bugün olduğu gibi, sınav sonrasında da çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, en değerli varlığınız, gözbebeğiniz. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam edecektir.

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.