KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Kurban Bayramı Mesajı

Gönüllerimizi sevginin, saygının, hoşgörünün, merhametin, yardımlaşmanın, barış ve kardeşliğin ışıklarıyla aydınlatan bayramlarımız, aynı zamanda iyilik ve güzelliklere açılan birer kapıdır. Özünde var olan yakınlaşma, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duyguları ile hayatımızın çepeçevre kuşatan Kurban Bayramı, bize insanlık adına güzellikleri yaşatan bu bayramlarımızdan birisidir.

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeyde hissettiren, kırgınlıkları affettiren bayramlar, mutluluk ve huzur dolu bir ortam meydana getirmeleri ile inanç ve kültür medeniyetinin en temel unsurlarındandır.

Bayramlar, ibadet görevlerimizi yerine getirmenin yanı sıra dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma günleridir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bayramların, sosyal ve kültürel hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır.

İslam dini de Müslümanlara iki bayram armağan etmiştir. Kurban Bayramı, Yüce Allah´ın, başta Müslümanlar olmak üzere insanlık camiasına büyük bir lütfu ve rahmetidir.

Bu mübarek günler inanan her insanın iyilik yapması, yardımlaşması, paylaşması için bir vesiledir. Hem ülkemizin, hem dünyamızın geleceği için bu günlerin önemli bir değer olduğunu unutmamak; bayramlarıörf ve adetlerimize göre yaşamak ve yaşatmak, yetiştirdiğimiz her çocuğa bu kutsal değerlerimizi öğretmek gerekir.

Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak şehit ailelerinin, gazilerimizin, anne-babalarımızın, aile büyüklerimizin, kimsesiz yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın, sevgi ve çocuk evinde kalan çocuklarımızın ziyaret edilmesi gönüllerinin alınması insani değerlerin gereğidir. Sahip olduğumuz imkânları ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak bizim örfümüzün temel şiarlarındandır.

Kardeşliğimizin pekiştiği dayanışmamızın arttığı küskünlerin barıştığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlar; insanlar arasında sevgi ve saygının güçlendiği, geleneklerin yaşatıldığı,  yardımlaşmanın ve paylaşmanın zirveleştiği en özel günlerdir.

Bu duygular içerisinde il , ilçe ve okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin ve bütün İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu güzel bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.