KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın Kurban Bayramı Mesajı

      Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı , milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği, hayatımızın yoğun temposu ve koşuşturması içinde nefes aldığımız, kendimize geldiğimiz, hayata yeniden ve büyük bir güçle tutunmak üzere pozitif enerjiler topladığımız, müstesna günler arasında yer alır.

           Bizi birlik ve beraberlik içinde yaşatan, huzur ve güvenle milletçe daha nice bayramlar kutlamak için, bayramları gerçekten bayram gibi yaşamak gerekir. Komşularımız, yaşlılarımız, hastalarımız, kimsesizlerimiz de bu güzel günlerin mutluluk ve sevincinden nasibini alsın diye her birimiz en yakınımızdan başlamak üzere güler yüzle büyüklerimizi ziyaret etmeli ellerini öpmeli, küçüklerimizi sevgi ile kucaklamalı, bayramlarını tebrik etmeliyiz. Tüm bu davranışlar hem inancımızın hem de geleneklerimizin yüzyıllardır yerine getirdiğimiz sembolleridir.

         Bu düşüncelerle,  değerli yönetici ve öğretmenlerimizin, kurum personelimizin, kıymetli velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin  mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyor; en içten duygularımla bayramınızı tebrik ediyorum.

 

 

                                                                                                                                           Murat AŞIM

                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.