KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. 

 30 Ağustos Zafer Bayramı: Hür ve bağımsız yaşama hakkımızı kazandığımız, vatan topraklarımızın bölünüp parçalanmadan kurtulduğu, Milletimizin hür iradesi ile kendini idare etme kararlılığını ortaya koyduğu, Milletimizin ve kahraman ordumuzun kanları ile suladığı kutsal vatan topraklarını sonsuza kadar koruma azim ve kararlığını dünyaya anlattığı, asırlardır hür yaşamış bir milletin canları pahasına, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde geleceklerini değiştirdikleri bir destanın adıdır.

 Büyük milletimizin kazanmış olduğu, Cumhuriyetimize hayat veren  büyük zaferin 95. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci  içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922´de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Kahraman Türk Milleti, Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşamaya devam etmiştir. 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin; bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları da cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur

Büyük kahramanlıkların ortaya konduğu, büyük bir destanın yazıldığı Kurtuluş Savaşı sonucunda bu büyük millet bağımsızlığını, birliğini ve beraberliğini daima koruyacaktır.

 

Millet olarak, 30 Ağustos gibi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan bu milli ve manevi değere sahip günleri unutmadan ve nesillerimize unutturmadan ilelebet yad etmeliyiz. Millet olarak şunu unutmamalıyız ki, birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan ve kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti yine birlik ve beraberlik içinde yaşatılacaktır.

 

   Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

 

  30 Ağustos Zafer Bayramımızın 95. Yıldönümü Kutlu Olsun.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.