KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Tarihimizin en şerefli destanlarından biri de bundan 103 yıl önce Çanakkale’de yazılmıştır. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Türk Milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır. “Çanakkale Geçilmez” dedirten  kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş, vatana sahip çıkma özgür yaşama kararlılığımız güçlü biçimde ortaya konulmuştur. 

Çanakkale’de ortaya konulan ruh milli mücadelede de kendini göstermiş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zafere ulaşmıştır. Türk Milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü kılmıştır ve kılacaktır.

Bu güzel topraklar, bizlere vatanı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır. Çanakkale Zaferi’nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır. Türk Milleti vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak, onların bizlere bıraktığı kutsal mirasa her zaman sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 103.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                             Murat AŞIM

                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.