KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 79’uncu yıl dönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 79’uncu yıl dönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz.


Yaşamını milletine adayan, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk; uluslararası ilişkilerde güvenirlik; barış ve insan severlik değerleri ile de ender bir kişidir.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti´nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Atatürk´ü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmamız gerektiğini özellikle ifade etmeliyiz. "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözünü anlamak ve bu uğurda çalışmak hepimizin borcudur. O´na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

             

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusal birliği sağlayarak, farklılıkları bütünleştirerek her kesimden yurttaşı aynı amaç etrafında toplayıp küllerinden doğan yeni bir devlet oluşturmuştur. Devletimiz geçmişinden aldığı güçle her geçen gün daha başarılı ve geleceğinden umutludur. Atatürk’ün bilimi esas alan düşünceleri ışığında; ülkemizi işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine taşımak için yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitim çalışanlarımız ve öğrencilerimizle var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu ve önüne çıkan her türlü engeli aşıp “dâhilî ve haricî bedhahlara ” hiçbir şekilde izin vermeyeceğini yakın zamanda gördük. Gençlerimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hâkimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele etmiştir. Bu mücadele de her türlü takdirin üzerindedir. 15 Temmuz’da yaşadığımız hadise karşısında milletimizin tepkisi  de bizim bu yoldaki azim  ve kararlığımızın bir göstergesidir.

  

 “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına,15 Temmuz gazileri ve tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.