KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM  İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile  İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Murat AŞIM başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımyla 26 Aralık 2017 Salı günü bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve Şube Müdürleri de hazır bulundu.

26 Aralık 2017 Salı günü gerçekleşen toplantıda, İlçelerin Eğitimdeki durumu, eksiklikler, yapılması istenilen projeler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu. Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Liseye Geçiş Sistemi süreçleri hakkında, sürekli devamsız öğrenciler ve  özürlü-özürsüz devamsızlıklarla ilgili yapılması gerekenler, Okul güvenliği, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının gidişatı ve takibi konularında bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM  toplantıda yaptığı konuşmasında;

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin daha iyi yetişmesi için gereken fedakarlığı göstermek zorundayız. Destekleme yetiştirme kurslarının takibini yapalım. Öğrencilerimizi akademik çalışmaların yanında sosyal ve kültürel faaliyetler ile destekleyerek vatanına, milletine bağlı gençler yetiştirmek için gerekirse 24 saat çalışmalıyız. Hiç bir öğrencimizi kaybedemeyiz.

Okullarımızın huzurlu ve güvenli bir ortam olması için  okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması için gerekli işlemlerin yapılması,okul güvenliği konusunda varsa eksikliklerin tespit edilerek bir an evvel gidermeliyiz,okul pansiyonlarını, ilçemizdeki okul servis araçlarının denetimlerini sık sık yapalım. Eğitim ortamlarımızın temizliği ve hijyeni noktasında da hassas olmalıyız. Okullarımızı her yönüyle yaşam alanı haline gelmesi için birlikte çalışırsak ilçe olarak, il olarak, ülke olarak daha güçlü oluruz.” dedi.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Liseye Geçiş Sisteminde yapılan değişiklikler hakkında öğrenci ve velilerin iyi bir şekilde bilgilendirilmeleri ve okullarda gerekli çalışmaların yapılmasını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM konuşmasının sonunda, toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, müdür yardımcıları ve şube müdürlerine teşekkür ederek  başarılar diledi. 

Toplantının sonunda Okul ve kurumlarımızın eğitim öğretime ilişkin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

 26-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-2017

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.