KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, Yeni Eğitim Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Eğitim camiası olarak okullarımızın tüm kademelerde açılacak olmasının ve öğrencilerimize kavuşacak olmamızın mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktayız. Kırklareli ilimiz genelinde 3.665 öğretmenimiz ve 48.871 öğrencimizle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlıyoruz. Bakanlığımızın talimatlarıyla okullarımızda salgın ile ilgili tüm tedbirler alındı ve hazırlıklarımız tamamlandı. Bizler de veli, öğrenci, eğitimci ve vatandaş olarak salgın tedbirlerine uyarsak bu süreci atlatacağımıza ve okullarımızın kapanmadan eğitimlerine devam edeceklerine inancım tamdır.

Değerli meslektaşlarım,

Bir milletin ruhunu yapan maariftir. Maarif hangi yönde yürürse millet ruhu da onun arkasından gider. Sizler salgın sürecinde ödün vermeden yaptığınız çalışmalarla  bunu en iyi şekilde gösterdiniz. Ülke sathında ihtiyaç duyulan her alanda, canla başla çalışarak görev şuuruyla verdiğiniz emekten dolayı sizleri kutluyorum.

Eğitim kıvılcımla ateş yakmaktır. Boş bir kabı doldurmak değildir. Geleceğimizin teminatı olan kıymetli çocuklarımızın içindeki cevheri bulup onu sabır ve yetkinlikle ortaya çıkaran ve hayata kazandıran sizlere, millet olarak geleceğimizi emanet ediyoruz ve bu konuda sizlere sonsuz güveniyoruz.

Sevgili Öğrencilerim,

Yeni eğitim ve öğretim yılını bu yıl sizlerle yüz yüze eğitim öğretim yapacak olmanın heyecanını duymaktayız. İnanıyorum ki, sizleri sınıflarınız göreceğiniz için heyecanlısınız. Bir okulu okul yapan ona eğitim kurumu vasfı veren sizlerin varlığıdır.

Sevgili çocuklar, yeni eğitim yılını en iyi şekilde değerlendirmenizi ve öğretmenlerinizin rehberliğinde derslerinize gerekli hassasiyeti göstermenizi bekliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Toplumların kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesinde en etkili unsur eğitimdir. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim en önemli vazifelerimizden biri. Öz değerlerine bağlı, kendisiyle barışık, mutlu, öz güveni gelişmiş ve mücadele etmekten yorulmayan bir nesil hazırlamada okul- aile işbirliğinin ne kadar önemli bir yer taşıdığını unutmayalım. Çocuklarımızı, sizlerin desteğiyle beraber yetiştireceğiz.

Sözlerime son verirken Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyorum.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının, öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

 

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.