KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
 İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vatan toplumu oluşturan bireyler için en önemli değerlerindendir, her şeyidir. Çünkü din, namus, şeref ve bağımsızlık gibi kutsal değerler ancak vatan sayesinde korunabilir. Bunun için atalarımız vatan uğruna her türlü fedakârlıkta bulunmuşlardır. Kanlarını akıtarak, canlarını feda ederek onu düşmana teslim etmemişlerdir. Bize düşen bu vatana sahip çıkarak imar etmek, korumak ve bizden sonraki nesillere de devretmektir. Bunu yapmadığımız takdir de hem vatanımıza; hem de şehit ve gazilerimize karşı görevlerimizi yapmamış ve onların ruhlarını incitmiş oluruz.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, en son 15 Temmuzda bir kez daha vatanımıza kast etmiş, aziz milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında gereken cevabı almıştır.  Bütün terör örgütleri, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkûmdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır.

Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor, Gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdür V.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.