KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” konulu yetenek yarışması ödül törenine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN 03/04/2019 tarihinde “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” konulu yetenek yarışması ödül törenine katıldı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” konulu yetenek yarışması ödül törenine katıldı.

            Türkiye Yeşilay Cemiyeti İle Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan  “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” İş Birliği Protokolü kapsamında çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini artırmak amacıyla ilimiz genelindeki resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Bağımlılık"  konulu yetenek yarışması düzenlendi.

          İlimiz dahilindeki tüm okulların katılımıyla Edebi Alan ve Görsel Alan kategorisinde yapılan yarışmada öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji ve kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda kendilerinde ve çevrelerinde farkındalık oluşturmaları amaçlanmıştır.

         “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” İş Birliği Protokolü kapsamında "Bağımlılık" konulu yetenek yarışması görsel ve edebi alanlarda ayrı ayrı olmak üzere belirlenen ilkokul, ortaokul ve lise birincilerine, 03 Nisan 2019 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen törenle ödülleri verildi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Cahit AKIN, İl Sağlık Müdürü Çiğdem CERİT, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet KARAMAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil YÜCEL, Yeşilay Derneği İl Başkanı Vedat AÇAR katıldı.

        İlimiz genelinde düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz;

       Edebi Alan Birincileri:

Düzeyi

Adı Soyadı

Okul Adı

İlçesi

İlkokul

Münüre Hira SAVCI

Lüleburgaz Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

Lüleburgaz

Ortaokul

Nur Defne SEÇEN

Babaeski Atatürk Ortaokulu

Babaeski

Lise

Cemre KARANFİL

Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Merkez

 

       Görsel Alan Birincileri:

Düzeyi

Adı Soyadı

Okul Adı

İlçesi

İlkokul

Duru YILMAZ

Babaeski Gaziosmanpaşa  İlkokulu

Babaeski

Ortaokul

Ecrin Nur TEKEL

Cumhuriyet Ortaokulu

Merkez

Lise

Esma Nur EREN

Şehit Göktan Özüpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Merkez

 

 03-04-201903-04-201903-04-201903-04-201903-04-201903-04-201903-04-2019

 

 

       

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.