KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM,  30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve 1 Temmuz 2018 Pazar Günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

 Yoğun bir çalışma temposunun ardından 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na gireceksiniz. Bu sınavda geleceğinizi inşa etmek için uğraş vereceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

 Sınav başarısının en önemli şartlarından birisi de hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir. İnanıyorum ki sizler, eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz bilgi ve birikimleri, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtacak ve hak ettiğiniz başarıya ulaşacaksınız.

          Sayın Veliler;

 Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca genç de bu sınavda ter dökecek. Malumunuz olduğu üzere çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken moral-motivasyonu sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun, onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız.

 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günleri gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.