KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

19 Eylül 2016 tarihinde başlayan 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bilindiği üzere ülkemiz 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı, yeni eğitim öğretim yılı başlangıcı da maalesef bu girişimin hemen akabinde başladı. Bu hain girişimin eğitim öğretime olası olumsuz yansımalarını en aza indirmek hatta hiç etkilememesini sağlamak üzere gerek Bakanlığımız gerekse yerelde bizler tedbirler noktasında hassas davrandık. Bu tedbirler neticesi eğitim öğretim faaliyetlerimiz, planlanan ve devam eden yatırımlarımız, planlanan ve devam eden projelerimiz her hangi bir aksaklığa veya kesintiye uğramadı bu çalışmaların neticesi olarak bugün başarılı bir yarıyılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğrencilerimizin   2016-2017 Eğitim Öğretim yılı   birinci dönemi  boyunca göstermiş oldukları gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanlarına yürekten katılıyor, ben de onlarla birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Onların başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına öğrencilerimize olan güvenimiz tamdır. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, yerel veya evrensel temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.

Bugün, öğrencilerimiz  emeklerinin karşılığı olan karnelerini alacaklar. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Öğrencilerimizin  konuyla ilgili gerekli çıkarımları yaparak, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceklerine  inanıyorum. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Bir dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, başarılarının hayatları boyunca devamını diliyorum.

Değerli Meslektaşlarımın da birinci dönem boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalar ve göstermiş oldukları  gayretlerden  dolayı her birini  ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizle birlikte dinlenerek, çok kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler ve insanlar tanıyarak, eğlenerek, sanat ve sporla meşgul olarak, ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak,  bugünden daha sosyal, daha kültürlü ve daha birikimli olmanızı arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Çok değerli  velilerimizden de beklentilerimiz öğrencilerinizin karnelerinde , karşılaştığınız  durum ne olursa olsun çocuklarınıza duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.