KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

"Ulusal Bayramlarımız, tarihe not düşülmüş, ülkemiz, insanımız, geleceğimiz için dönüm noktası olmuş çok önemli değerlerimizdir.19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu günlerden biridir. 

19 Mayıs, umutların tükenmeye başladığı bir  dönemde milletimizin, Gazi Mustafa Kemal’in “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsü ve önderliğinde başlattığı İstiklal  Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür.

         Sevgili gençler;

Bu gün, sizin gurur gününüzdür. Bayram, sizin bayramınızdır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse, daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, mazinin ve geleceğin, vatanın, bayrağın, millet olma bilincinin tezahür ettiği bu gün, duyma ve düşünme günüdür. Görev ve sorumlulukları anlama, geleceğe emin bir şekilde bakma günüdür.Gönüllerinizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü değerlerini beslemeniz, başarılarınızı artıracak; ülkemiz ve dünya barışına önemli katkılar sağlayacaktır.

Sağlıklı, bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, özverili, çalışkan, değerlerimize bağlı, hak ve özgürlüklerine önem veren, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz, üstün bir gayretle çalışmanız ve başarılarınız, ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık günler demektir. Yarın ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak olan sizler; bilime, sanata, spora, ekonomiye ve ülke yönetimine yön vereceksiniz. Şüphesiz, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, ülkemiz aynı oranda gelişecek ve güçlenecektir. 

Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Teslim aldığı bu mirası gururla taşıyacak olan gençlerimizin ve milletimizin; “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.