KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin ardından birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gün olmuştur.

23 Nisan 1920’de, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir.

23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Bugün, sınırlarımızı aşan kültür ve medeniyet coğrafyasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümünde, Yeni Türkiye’nin aydınlık sabahlarına kavuşmanın gururunu ve heyecanını yaşıyor, dünya çocuklarının bayramını sevinçle, coşkuyla kutluyoruz.

Sevgili öğrenciler, her biriniz, bu vatanın en kıymetli varlıkları ve paha biçilmez değerlerisiniz. Gerçekleştireceğiniz büyük hedefler, en az sizler kadar, diğer insanların da hayatlarını güzelleştirecek, onlara huzur getirecektir.

 Evrensel değerleri benimseyen ve özümseyen, bilgiye önem veren ve bilgi üreten, insana ve düşünceye saygı gösteren, ülke içindeki ve dünyadaki diğer olaylara karşı duyarlılık gösteren, hoşgörü, sevgi ve merhamet dolu bireyler, yalnızca kendi ülkesinin değil,  bütün dünyanın zenginliğidir.

 Kıymetli varlıklarımız, göz bebeğimiz, sevgili çocuklar;  

 Sizler ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatısınız. Sürekli değişen ve gelişen dünyada bilimsel ve teknolojik gelişmelerden geri kalmamanız hatta kendinizi sürekli geliştirerek yenilemeniz gerekmektedir.  Bu yolda, ülkemiz eğitim sistemine son yıllarda kazandırılan teknolojik gelişmeler eşliğinde hedeflerinize ulaşabilir ve okullarınızda çok çeşitli alanlarda yürütülen örgün ve yaygın eğitimi destekleyici hizmetlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Sizlerin özgür düşünen, kendine güvenen, üreten, doğru ve yerinde kararlar alabilen, bilim, teknoloji, edebiyat, sağlık, spor ve burada sayamadığım her türlü alanlarda profesyonelleşmiş, kendini kanıtlamış bireyler olarak görmek için her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

 Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, ebediyete irtihal eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                 Murat AŞIM

                                                                                                                                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü           

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.