KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

"İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı."
İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik insanlık tarihi boyunca güzelliği yayma çabasını taşıyan kadim bir meslektir. Öğretmenliğin tarihi medeniyetin gelişim tarihiyle doğrudan bağlantılıdır. Öğretmen ile öğrenci arasındaki bağın eğitim döneminin bitimiyle sınırlı kalmadığını ömür boyu devam ettiğini vurgulayan AKIN mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘Öğretmenlerimiz milletimizi aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve  müreffeh Türkiye’sini kuracak nesiller yetiştirme azminde olan bilge kişilerdir. Onlar zorluklar karşısında yılmadan yorulmadan kutsal mesleklerinin gereğini yerine getirme aşkından vazgeçmezler. Onların fedakârca yaptıkları hizmetler neticesinde milletler ayakta durur. 

“Tarih, sıradan ve sorumluluk sahibi insanların yazdığı bir kitaptır” diyor bir bilge kişi. Hiç kimse aynı anda hem sorumluluk hem umutsuzluk duygusuna kapılamaz. Eğitime muhtaç insanın elinden, ancak sorumlu ve umutlu insan tutabilecektir. İnsanlığın umudu öğretmenlerdir.

Eğitimcilerimizin, aklını başka akılların emrine vermeyen, çağın gerektirdiği şartlara karşı donanımlı, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmalarının değeri bugün daha çok anlaşılmaktadır. Ülkelerini ve milletlerini karanlıktan aydınlığa çıkaran, karışıklıktan istikrara kavuşturan İnsanlar mesleğini aşkla yapan öğretmenlerin yetiştirdiği örnek ve öncü kişilerdir. Her dönemde özgüven sahibi, milletini seven, içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, gelecekten ümitli nesiller, öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yarınların mimarı olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü gönülden kutluyorum.

Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum.”

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.