KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat AŞIM´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat AŞIM´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını beklenen hedefleri yakalayarak özverili bir şekilde tamamlamış olmanın onurunu yaşadığımız bu günde, bu başarının mimarı olan eğitim yöneticilerini, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz öğrencilerimizi en içten duygularımla kutluyorum.

Değerli velilerimiz, sevgili anne ve babalar;

Bilinmektedir ki, eğitim anne karnında başlamaktadır. Dolayısıyla evlatlarımızın ilk esin kaynağı olan sizler aynı zamanda onların ilk rehberleri, ilk öğretmenlerisiniz. Her biri ayrı bir değer, ayrı bir cevher olan evlatlarımız sizin attığınız adımları takip ederek bu yolda yürüyecektir. Bu bilinçle onları tanımak, yeteneklerini keşfetmek, cesaretlendirmek, kendine inanan, özgüven sahibi bireyler haline getirmek sizlere verilen kutsal bir görev niteliğindedir. Onlara takdim ettiğimiz başarılarının sembolik bir göstergesi olan karneleri bu düşünceyle değerlendirilmeli elde edilen neticenin ortak bir emeğin sonucu olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler bizim yarınlarımızsınız. Aydınlık yarınlar sizlerin gayretleri, alın teri, azmi ve çalışkanlığıyla şekillenecektir.

Sizler hedefe varmak için tüm bir yıl boyunca gayret gösterdiniz ve neticesinde güzel bir tatili hak ettiniz. Ruhen ve bedenen dinleneceğiniz bu zaman diliminde, kişisel gelişiminize katkıda bulunacak aktivitelerle meşgul olacağınıza inanıyorum ve sizlere sağlıklı, huzurlu, verimli bir tatil diliyorum.

Eğitim Ordumuzun Yılmaz Neferleri Değerli Öğretmenlerimiz;

Eğitimdir ki bir milleti ya hür bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” diyerek her biri ayrı bir kıymet olan fedakâr, özverili, idealist öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir görevi ifa ettiğini vurgulamıştır.

Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır.

Bu vesile ile eğitim ailesinin tüm fertlerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.