KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Murat AŞIM´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Murat AŞIM´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Ulusal Bayramlarımız, tarihe not düşülmüş, ülkemiz, insanımız, geleceğimiz için dönüm noktası olmuş çok önemli değerlerimizdir.19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu günlerden biridir.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal Atatürk; Samsun’dan başlayarak, bütün ülkeye yayılan bu kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen milli mücadele sonucunda, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan etmiştir. Bu değerli armağanı yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere aktarmak gençlerimizin başlıca görevidir.

Sevgili Gençler;

Bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceği, bağımsızlık bilinci ile yetişen sizlere emanet edildi. Siz gençlerimizin bu yüce emanetin sorumluluğunun her zaman bilincinde olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak bizlerin en önemli amacıdır. Sizlerin kişisel ve sosyal gelişiminizi desteklemeye devam etmekteyiz. Milletimizin umudu, göz bebeği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere güveniyoruz.

Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Teslim aldığı bu mirası gururla taşıyacak olan gençlerimizin ve milletimizin; “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.