KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir Roman Yazıyorum Düşüm, Gerçeğim” Projesi Kapsamında Okula Devamsızlıkları Azalan ve Başarısı Artan Dezavantajlı Öğrencilerimiz Karne Hediyesi Olarak Havuza Götürüldü.

“Bir Roman Yazıyorum Düşüm, Gerçeğim” Projesi Kapsamında Okula Devamsızlıkları Azalan ve Başarısı Artan Dezavantajlı Öğrencilerimiz Karne Hediyesi Olarak Havuza Götürüldü.

       Valimiz Sayın  Esengül Civelek himayelerinde yaklaşık bir yıldır sürdürülen “Bir Roman Yazıyorum Düşüm Gerçeğim”  projesi kapsamında okula devamsızlıkları azalan ve başarısı artan hayatında hiç denize veya havuza gitme imkanı bulamayan  dezavantajlı öğrencilerimiz, karne hediyesi olarak 28/07/2016 Perşembe günü yaz etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüzce İlimiz Merkez Kırklareli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Uygulama Otelinde havuza götürüldü.

       Proje ile dezavantajlı öğrencilere müzik ve spor alanında eğitimler vererek, okula devamsızlıkların önlendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım, okullarda ki devamsızlık oranlarında ciddi bir azalma yaşandığını kaydetti.

       Proje kapsamında öğrencilere yönelik sosyal etkinlikler de düzenlendiğini aktaran Müdürümüz , “Proje ile dezavantajlı öğrencilerimiz okullarını gerçekten çok sevdi. Projemiz bir yıldır başarılı bir şekilde yürütülmekte. Önümüzdeki yılda projemizi sürdüreceğiz. Valimiz Sayın  Esengül Civelek´te projenin üzerinde hassasiyetle durmakta. Dezavantajlı öğrencilerimizin topluma kazandırılması amacıyla var gücümüzle çalışacağız” dedi.

      Öğrencilerin havuzda doyasıya eğlendiklerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım, bu tür faaliyetlerin dezavantajlı öğrenciler için önemli olduğunu vurguladı. Dezavantajlı öğrencilerimiz animasyon gösterileriyle eğlenirken daha sonra yüzme havuzuna girdi. Hayatlarında ilk kez havuza girme imkanı bulan öğrencilerimizin mutlulukları gözlerinden okunurken, öğrencilerimiz keyifli vakit geçirdi.

      Yaz etkinliğine Merkez Tevfik Fikret Yatılı Bölge Ortaokulu ritim, koro, dans grubundan, Doğan Işıkalp İlkokulu halk oyunları grubu ve Kocahıdır ilkokulu Tekvando  grubundan  öğrenci ve velilerimizle birlikte toplam 100 öğrenci ve velimiz katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım, öğrencilerle sohbet ederek, okulda başarıları artan öğrencilere teşekkür etti.

     Öğrencilerimizden Ayça Karaca Valimiz Sayın  Esengül Civelek  ve  Milli Eğitim Müdürümüz  Murat Aşım’a teşekkür ederek, proje ile çok eğlendiklerini, projenin sona ermemesini istediklerini söyledi.

28-07-201628-07-201628-07-201628-07-2016

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.